Metropoolregio Amsterdam
u
18 november 2020

Snelle aanleg van teststraten

​Om het coronavirus onder controle te krijgen is het van cruciaal belang dat er op grote schaal kan worden getest en mensen snel de uitslag hebben. Om de overheid daarbij te helpen hebben VNO-NCW en MKB-Nederland met een consortium van bedrijven een plan gemaakt om op een aantal plaatsen in Nederland snelteststraten te realiseren. Daarbij wordt nauw samengewerkt met de ministeries van VWS en EZK, en met de GGD. Het leger helpt met de bemensing van de sneltestlocaties in de opstartfase. Het initiatief vanuit het bedrijfsleven staat onder leiding van oud-commandant der strijdkrachten Tom Middendorp.​

Doel van het testbeleid is om alle Nederlanders met klachten te kunnen testen. Belangrijk daarbij is nauwkeurigheid én een snelle doorlooptijd. Op die manier kunnen we het maatschappelijk en economisch verkeer op gang houden. Om de testcapaciteit te  vergroten worden nu XLtestlocaties en L-testlocaties voor sneltesten én reguliere PCR-testen ingericht. In 3 provincies wordt nog gezocht naar een goede locatie om ook daar sneltesten beschikbaar te krijgen voor het testen.

Locaties XL-teststraten en L-teststraten in regio West: ​

  • ​Amsterdam Rai
  • Amsterdam Zuid Oost
  • Vijfhuizen
  • Schiphol (niet bedoeld voor reizigers die terugkeren uit risicogebied)
  • Amsterdam Sloterdijk
  • Amsterdam Noord
  • Den Haag Broodfabriek
  • Rotterdam The Hague Airport
  • Rotterdam

​​Online Portal
Apple heeft een online portal ontwikkeld waar ​gezondheidsinstellingen, labs​ en andere locaties zich kunnen registreren. Erkende testlocaties worden zichtbaar in Apple Maps met ​contactgegevens en meer informatie over de manier waarop testen worden afgenomen.
Lees meer over de tool.

Bekijk de Q&A voor werkgevers van VNO-NCW over het nieuwe testbeleid en teststraten. 

Bekijk de factsheet​ met meer informatie over teststraten en de sneltesteconomie. ​

Gerelateerde artikelen

Metropoolregio Amsterdam 19 december 2024

Even voorstellen: Wouter de Valk

Regio Den Haag 19 december 2024

Nieuw bestuurslid VNO-NCW regio Den Haag

Metropoolregio Amsterdam 28 november 2024

Terugblik bezoek kunstbeurs PAN

Regio Den Haag 20 november 2024

Nieuw bestuurslid VNO-NCW Regio Den Haag

Metropoolregio Amsterdam 13 november 2024

Even voorstellen: Bernold Nieuwesteeg

Metropoolregio Amsterdam 2 oktober 2024

Uit ons magazine: “Samen zoeken naar oplossingen”

Metropoolregio Amsterdam 19 september 2024

Geslaagd Miljoenenontbijt in Amsterdam