u
2 juli 2025

Op 1 juli luidde in Nederland het Nationaal Industriealarm

De industrie in Nederland heeft het zwaar. Hoge energiekosten en nationale heffingen, zorgen voor een zeer ongelijk speelveld met de buurlanden. Zaken als de trage vergunningverlening, stikstof en netcongestie helpen ook niet mee. Daarom luidden werkgeversverenigingen VNO-NCW, MKB-Nederland, en vakbonden FNV en CNV op 1 juli samen het nationaal industriealarm.

Nederland heeft de industrie nodig om de producten te maken die we nodig hebben. Zeker in de huidige tijd en geopolitieke spanningen. Ook voor onze banen! Direct en indirect bied de industrie in Nederland bijna twee miljoen werknemers een baan.

Het is daarom meer dan ooit belangrijk dat de industrie in Nederland een toekomst heeft en hier kan verduurzamen. Om de politiek daarop te wijzen ging op dinsdag 1 juli, om 12u, het nationale industriealarm af.

In de laatste week voor het zomerreces, willen we de Tweede Kamerleden er stevig aan herinneren dat ze in actie moeten komen voor een eerlijk speelveld, ook in het licht van de naderende verkiezingen.

Het recente besluit tot afschaffing van de nationale CO2-heffing is een stap in de goede richting. Dit heeft een positief effect op de concurrentiepositie van de Nederlandse industrie en maakt investeren in Nederland weer aantrekkelijker.

Lees via de link de gezamenlijke oproep van VNO-NCW, MKB Nederland, FNV en CNV in de Telegraaf: Noodkreet sociale partners: politiek van links tot rechts, red de Nederlandse industrie! | De Telegraaf

Lees verder over de standpunten van VNO-NCW West: Standpunten – VNO-NCW West

Gerelateerde artikelen

DGA ledenreis Japan
DGA-Netwerk 20 juni 2025

Terugblik: DGA Reis Japan