“Als je een dag niet verkoopt, ben je gewoon lui”
Door Rob de Vree
Op 27 oktober bezocht VNO-NCW Rijnland Zandbergen World’s Finest Meat, een bedrijf dat zich ontwikkelde van slagerij tot een ketenregisseur die hoogwaardig vlees importeert uit alle delen van de wereld en dit distribueert in heel Europa.
De kracht van een Familiebedrijf
Met het brede assortiment, just-in-time levering, een enorme markt- en productkennis en hoogwaardige service als drijvende krachten is het bedrijf groot geworden. Een mooi voorbeeld van een familiebedrijf waar de Hollandse kernkwaliteiten handel, ketenregie en distributie in de genen zitten. De presentatie werd op inspirerende wijze verzorgd door de heer Ton Zandbergen, maar daarbij gesteund door de aanwezigheid van zijn vrouw en twee dochters. Alleen de zoon ontbrak vanwege zijn huwelijksreis. Ook dat typeert een familiebedrijf.
Handel en wereldspeler
Ton Zandbergen had al snel door dat handel met grote afnemers als hotels en ziekenhuizen meer mogelijkheden bood dan een ‘gewone’ slagerij. In eerste instantie werd er nog uitgebreid naar meerdere slagerijen, maar geleidelijk aan is de focus verschoven naar de handel. Het bedrijf importeert tegenwoordig uit Zuid-Amerika, Noord-Amerika, Azië, Australië en Afrika en verhandelt deze hoge kwaliteit vleesproducten via Nederland aan alle EU-lidstaten. De kwaliteit van het vlees uit deze landen is zeer hoog, o.a. door de ruimte waarin het vee leeft. Illustratief in deze is dat vlees afkomstig uit Zuid-Amerika nog vier maanden houdbaar is bij nul graden. Vlees afkomstig uit Europa maximaal een maand. Mede hierom beheert Zandbergen in Zuid-Amerika inmiddels drie boerderijen zelf, samen ongeveer 7000 ha groot en met veel ruimte voor de ca 15.000 stuks vee. De boerderijen zijn allen opnieuw gecultiveerd en ingericht. De betrokkenheid bij het vee en welzijn komt ook terug in de deelname van het bedrijf in diverse initiatieven gericht op duurzaam gebruik van landbouwgronden.
Culturele verschillen per land
De grote kennis van de producten is nodig om te kunnen voorzien in de grote culturele verschillen ten aanzien van het eten van vlees per land. Een stuk rundvlees in Duitsland moet andere kenmerken hebben dan in Italië. Met de douanefaciliteiten binnen het bedrijf worden bovendien alle inklaringen intern verzorgd en klanten ontvangen hun bestelling op het moment dat zij het nodig hebben. Op deze manier wordt alles in eigen beheer gehouden. Zandbergen is in die zin ook te zien als een kenniscentrum. Het bedrijf telt ruim 120 medewerkers en is innovatief in de hele keten.
Strategische samenwerking
Per land wordt samenwerking gezocht met een strategische partner. In ieder land zoeken ze een grote supermarkt, Cash & Carry etc. waarmee een lange termijn relatie kan worden opgebouwd. Zandbergen biedt hoge kwaliteit en betrouwbaarheid en vraagt dat ook terug bij haar afnemer.
De rondleiding vond plaats in het in 2008 in gebruik genomen vrieshuis Frigomundo, met een opslagcapaciteit van 30 miljoen kilo vlees en vele technische hoogstandjes uniek in Nederland.